4 נקודות שחשוב שתכירו לפני בחירת עורך דין פשיטת רגל

קיבלתם את ההחלטה לצאת מהחובות באמצעות פשיטת רגל - מה עכשיו?
על מנת להפיק את המיטב מתהליך פשיטת רגל, מומלץ שתעזרו בליווי מקצועי ומנוסה – או במילים פשוטות וישירות, אל תתפשרו (!) וקחו לעצמכם עורך דין טוב לפשיטת רגל.

בעוד הגשת בקשה לפשיטת רגל היא דרך מצויינת למרבית האנשים כדי לסיים את עומס החובות שלהם, התהליך עלול להיראות מרתיע ומסורבל, ודי קשה לדעת מאיפה להתחיל.
עורך דין טוב לפשיטת רגל לוקח את כל התהליך לידיו ומסיר מכם את ענן הערפל, מה שמאפשר לכם לקצור את הפירות מההחלטה הפיננסית החכמה שלכם. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, חשוב שיהיה לכם עורך דין טוב לענייני פשיטת רגל.

כדי להבטיח שהבקשה הוגשה כהלכה, להלן 4 תכונות שכדאי שיהיו לעורך הדין המייצג אתכם.

1. עורך דין בעל ידע רב בתהליך פשיטת רגל. חשוב לבחור עורך דין לפשיטת רגל שיש לו ידע טוב לא רק בדיני פשיטת רגל אלא גם בתוכניות היקפיות בנושא וקשרים עם מלווים נוספים בתחום. וודאו שעורך הדין הפוטנציאלי שלכם אינו עובד ב"רובוטיות על אוטומט", אלא מתעניין במצב הייחודי והספציפי שלכם, חושב יצירתי, רושם הערות ונותן מענה מלא לשאלותיכם.
אופני הטיפול בתהליכי פשיטת רגל לכאורה זהים, אולם כל מקרה הוא לגופו. לדוגמא, אם אתם בעלי עסק קטן או אם אתם מוכנים למכור חלק מהנכסים שלכם, וודאו שעורך הדין שלכם יודע כיצד לטפל במקרה הייחודי שלכם.

2. ייעוץ מותאם אישית. אמנם עורך דין פשיטת רגל שבחרתם נדרש לכאורה לטפל עבורכם רק בהליך הכרוך בפשיטת רגל, אך מצבכם הפיננסי הכללי קריטי וחשוב להצלחת התהליך. לפיכך, וודאו שעורך הדין שלכם מגלה עניין היקפי במצבכם ומבקש לדעת ולהכיר כל רובד במצבכם הפיננסי. כמובן חשוב שידע להציע לכם עצות מעבר להגשת פשיטת רגל בלבד - לעורך דין בעל ידע רב בתהליכי פשיטת רגל יהיה הרבה מידע שימושי ואמין שהוא או היא יכולים לחלוק מניסיון שנותיו.

3. הגשת בקשה לפשיטת רגל. בדיוק כמו רוב ההליכים בבית המשפט, פשיטת רגל מגיעה עם הרבה טופסולוגיה. עליכם לספק לעורך הדין שלכם את כל פרטי התיק שלכם על מנת שיוכל להזין אותו בטפסים המתאימים בצורה הטובה והמתאימה ביותר למצבכם. לאחר השלמת מילוי כל הניירת, העו"ד יצטרך לעבור עליה יחד איתכם כדי להבטיח את הדיוק ואת ההבנה שלכם לגבי כל התהליך.
אתם צריכים עורך דין קפדן ומנוסה שיוודא שכל הטפסים ממולאים ומוגשים במועד כדי למנוע מכשולים אפשריים כמו עיכובים או דחיית התיק שלכם. על עורך הדין שלכם לעדכן אתכם בכל שלב בתהליך.

4. נוכחות בבית המשפט. בעוד שחלק ניכר מתהליך פשיטת הרגל נעשה באמצעות ניירת, במקרים מסוימים, ייתכן שעדיין תצטרכו להופיע בבית המשפט. עורך דין מומחה לפשיטת רגל יהיה תמיד לצידכם וידע ללוות אתכם בכל שלב. חשוב שתוודאו שיש לו נסיון בכך.

הגשת בקשה לפשיטת רגל יכולה להיראות מרתיעה, אבל כבר עשיתם את הצעד הראשון והחשוב ביותר לקראת החופש הכלכלי שלכם – קיבלתם החלטה לפנות לעורך דין פשיטת רגל. וזו הבחירה הנכונה והחשובה למען עתידכם. העורך דין הנכון יעזור לכם להפיק את מלוא התועלת מהחלטתכם זו ולהשיג את התוצאה הרצויה.
Phone

לייעוץ ראשוני חינם וללא התחייבות

WhatsApp

דבר/י איתי ב-WhatsApp