צוואות וירושות

תחום דיני הירושה הינו תחום רגיש אשר מעורר לעיתים רבות מחלוקות בין היורשים לאחר פטירת המוריש. נושא הירושה מוסדר באחת משתי דרכים: האחת - באמצעות עריכת צוואה עוד בעודו של המוריש בחיים. הדרך האחרת - כאשר המוריש לא הותיר צוואה, פונים לחלוקת העיזבון בהתאם לקבוע בחוק הירושה ומגישים לרשם לענייני ירושה בקשה לצו ירושה.

המחלוקות בין היורשים עשויות להתעורר בן במקרה של צוואה והן במקרה של ירושה על פי חוק הירושה. כל ההליך של חלוקת העיזבון מלווה באמוציות של הנוגעים בדבר ופעמים רבות מרגיש אדם כי לא קיבל את מה שציפה לקבל מהעיזבון או טוען כנגד חוקיות הצוואה או תקפותה.

כאמור ירושות וצוואות הינו תחום סבוך ומורכב שעשוי להשפיע על אנשים ובני משפחה אחרים ורצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין הבקיא בנושא זה.

קיומה של צוואה אינה מהווה סוף פסוק. על המצווה לדעת כי יכולים להיות מצבים בהם תיפסל צוואה ע"י בית המשפט בשל העובדה כי הצוואה נגועה בפגמים מסוימים. במצב זה הצוואה נפסלת ועשויה לאפשר חלוקת עזבונו של המצווה באופן השונה מרצונו של המצווה כעולה מן הצוואה.

עריכת צוואה באמצעות עורך דין הבקיא בתחום תחסוך מפח נפש מהצדדים המעורבים ותגשים בצורה הטובה ביותר את רצונו של המצווה ותחסוך עלויות משפטיות רבות וסכסוכים רבים לאחר מות המוריש.

משרדנו מתמחה בעריכת צוואות וכן בחלוקת העיזבון בהתאם לחוק הירושה.


Phone

לייעוץ ראשוני חינם וללא התחייבות

WhatsApp

דבר/י איתי ב-WhatsApp